obchod@purgina.cz 603 194 360, 558 676 892


"Naší prioritou je spokojenost zákazníka.
Nejenom, že budeme radit, ale zároveň i naslouchat."

Purgina

Jak aplikovat etikety ručně

Co je třeba vědět , když chcete lepit etikety ručně?

Samolepicí etikety na kotoučích jsou v první řadě určené pro etiketování strojem. Pokud chcete lepit etikety ručně , tady je několik rad, jak se vyhnout problémům a poškození.

Při etiketování (nanášení etiket) strojem, se nastavuje ideální pnutí materiálu. Automatizované jsou potom úhel a tah odnímání etikety z kotouče a její nanášení na výrobek.

Při ručním etiketování je první krok etiketu správně a bezpečně oddělit z podkladu na kotouči. Nesnažte se jí strhnout uchopením v jednom bodě, může dojít k natrhnutí . Namísto toho ji odlepte na širokém okraji postupným tahem. Natrhnutí etikety nejvíce hrozí při atypických tvarech etiket.

Speciální, například vrstvené (tzv. sendvičové) etikety je vhodné odlepovat se zvýšenou opatrností , uchopením za okraj opačném tomu , kde se rozevírají.

Pomůže vám i napodobení úhlu tahu etiketovačky , když si pás etiket při odlepování na rovném a pevném podkladě (např. stole) oddělíte od etikety v pravém úhlu.

Při nanášení etikety se soustřeďte na její umístění, přilepujte jí však od rohu etikety, postupným vyhlazováním. Předejdete tak krčení a při průhledných etiketách nežádoucím vzduchovým bublinkám.

Kromě těchto zásad aplikace nezapomeňte, že povrch Vašeho výrobku musí být před nanesením etikety očištěný a suchý. Jednak pro přilnutí etikety, jako i pro výsledný efekt balení, které má Vás výrobek prezentovat co nejlépe.

Při problémech s etiketováním se na nás neváhejte obrátit. Poradíme, naučíme , vylepšíme co se dá.